«

»

2013.04
09

Abrikosas ‘Kaunas’

Klausimas: Norėčiau jūsų paklausti dėl abrikoso ‘Kaunas’. Ar rekomenduotumėt rizikuot pasisodint? Turėjau kitos veislės, tai po 2 metų iššalo. Apie ji rašo ”Žalios stoteles” tinklapy, kad tai pritaikyta Lietuvos klimatui labai atspari šalčiui ir ligoms veislė. O ir vaisių savybės aprašo labai neblogai. Ką jūs patartumėt ?

Atsako Kauno kolegijos lekt. Donatas Klimavičius.

Gera, Lietuvoje atrinkta veislė, pasižymi dideliu atsparumu žiemoms. Kaip ir kitas abrikosų veisles šios veislės vaismedžių žiedinius pumpurus ar prasiskleidusius žiedus gali pažeisti stipresni šalčiai žiemos metu ar šalnos jiems žydint pavasarį. Jūsų pasirinkta veislė atspari ligoms, todėl ji pakankamai gerai žiemos, o nuo pavasarinių šalnų žydintį abrikosą galite apsaugoti kitomis priemonėmis – apipurškiant žiedus šaltu vandeniu – kai ryte pastebėtas stiprus šalnos poveikis žiedams, ar iš vakaro palaistant pomedžius, ar naudojant  preparatus (deja jie Lietuvoje nėra registruoti) Help ar Plantakur kurių sudėtyje yra glicerino su ištirpintais jame  vitaminais E ir C.. Nupurkšti augalus reikėtų iš vakaro ar iki šalnos likus 24 valandoms  pridengiant. Dažniausiai derliaus negauname dėl pavasarinių šalnų kurios pašaldo žiedus. Ši veislė tikrai tinka Lietuvos klimatui. Sudarykite geras augimo sąlygas sodinant ir augalas Jums išaugins gausų, vis didėjantį su metais  derlių. Sėkmės sodininkaujant.

  1. D.Klimavičius sako:

    Abrikosai gerai auga lengvos mechaninės sudėties dirvožemiuose, nerūgščiuose priemoliuose ar priesmėliuose. Nemėgsta drėgmės pertekliaus, todėl sodinkite ten kur dirvožemio gruntinis vanduo žemiau, jei gruntinis vanduo aukštesnis galima suformuoti kalnelį, esant molingam dirvožemiui galima iškasus duobę pripilti lengvesnio, laidaus vandeniui dirvožemio. Augalai jautriai reaguoja į dirvos rūgštingumą (pH) ir kalcio trąšų trūkumą. Sodinkite Lietuvos klimatui mažiau jautrias veisles.

  2. Vilius sako:

    Laba diena. Noreciau pasisodinti abrikosa. Pas mane labai molinga zeme. Ir gana aukstai gruntiniai vandenys. Ar verta tokioje zemeje sodinti abrikosus? Kaip ja paruosti sodinimui? Aciu