«

»

2019.04
23

Agroverslų technologijų studentai praktinius įgūdžius lavina Aplinkos inžinerijos katedros praktinio mokymo lauko bazėje, Alšėnų seniūnijoje

Prasidėjus pavasario darbams laukuose, Agroverslų technologijų II kurso studentai vyko praktines užduotis atlikti į Aplinkos inžinerijos katedros praktinio mokymo lauko bazę, Alšėnų sen. Bazė įkurta atraminio ūkio principu, kur laukų priežiūros darbus vykdo ūkininkas Tomas Dirmeikis.

Ūkininkas aprodė studentams ūkio bazėje turimą techniką, grūdų laikymo bokštus, rapsų laukus auginamus pagal skirtingas auginimo technologijas: vieni rapsai sėti tiesiai į ražienas, kiti į dirvą, kur buvo naudojamas arimas, ir treti į dirvą, kurioje buvo atliekamas skutimas ir sėjimo laikas buvo skirtingas. Ūkininko nuomone, nereikia skubėti su sėja, kad neištįstų rapsų augimo kūgelis ir mažiau reikėtų naudoti augimo reguliatorių.

Laukuose studentai atliko praktines užduotis – vertino žieminių kviečių ir žieminių rapsų pasiskirstymą lauke, augalų skaičių 1 m2, maisto medžiagų poreikį augaluose. Nustatyta, kad lauko bazėje augalų pasiskirstymas geras, t.y. augalų skaičius 1 m2 pakankamas. Žieminiuose rapsuose perpjovus augalą, matėsi boro trūkumo požymiai. Augalai sveiki, nesimatė nei ligų požymių, nei kenkėjų.

Praktinių užduočių vykdymas Aplinkos inžinerijos katedros praktinio mokymo lauko bazėje – naudinga patirtis studentams, nes gali susipažinti su sėjomainos nauda augalams ir dirvožemiui, pasikonsultuoti su patyrusiais ūkininkais, gauti vertingų patarimų, kuriuos vėliau galės pritaikyti ir savo ūkiuose.

Praktinio mokymo koordinatorė Irena Tulabienė