«

2019.06
21

Aplinkos inžinerijos katedros dėstytojai lankė Biržų krašto ūkininkus

Šių metų birželio 14 d. Aplinkos inžinerijos katedros dėstytojai lankėsi Biržų rajone įsikūrusiame Levandų ūkyje. Ūkio savininkė Giedrė Jankūnienė supažindino delegaciją iš Kauno kolegijos su levandų, rožių, vaistinių augalų, provanso žolelių auginimo technologijomis, perdirbimo ir prekybos subtilybėmis. Pasidžiaugė, kad vis daugiau jaunų žmonių domisi augalų teikiama nauda sveikatai ir grožiui. Pasirašyta socialinės partnerystės sutartis tarp kolegijos ir ūkio leis plėtoti bendradarbiavimo santykius, bus sudarytos sąlygos Agroverslų technologijų studijų programos studentams atlikti praktikas ūkyje, o ūkio savininkė savo ruoštu, kvies kolegijos atstovus į Levandų ūkyje organizuojamus renginius, kartu vykdyti švietėjišką veiklą.

Vizito metu buvo aplankytas Biržų regioninis parkas, kuris ypatingas dėl ten vykstančių geologinių procesų – karstėjimo. Apžiūrėjus didžiausią smegduobę – „Karvės olą”, buvo pastebėta, kad karstiniai procesai vis dar aktyvūs, aptartos to priežastys ir padariniai aplinkosaugos kontekste. Paimta keletas dirvožemio mėginių. Laboratorinių užsiėmimų metu, studentai turės galimybę ištirti uolienos struktūrą ir cheminę sudėtį.

Kelionėje dėstytojai aptarė praėjusių mokslo metų rezultatus, nuveiktus darbus, pasidžiaugė turininga išvyka ir naujai užsimezgusia partneryste su MB „Levandų ūkis“ savininke G. Jankūniene.