«

»

2016.03
29

Dėl aviečių auginimo

Klausimas. Avietes patręšiau, dėl įdomumo  keletą išroviau ir pastebėjau ant stambesniu šaknų, baltus kokiu 2 cm ilgio kirmėles, gal žinote kas jos gali būti? Ar nekenkia jos aviečių augimui.

Atsakymas Jei gerai įžiūriu nuotraukoje šios kirmėlaitės skaidrios , jei taip tai čia nematodos  jos galėjo atkeliauti kartu su augalais ar  augant kitiems augalams pvz. rapsui. Apvaisintos maišelinio tipo patelės šaknyse (ląstelėse) suformuoja išaugas (guzelius) jie matomi ant šaknies nuotraukoje. Pažeisti augalai skurdžiai auga, lapija smulki, ant jų rausvos dėmės. Lietuvoje iki šiol nėra cheminių priemonių kurios yra leidžiamos naudoti nematodams naikinti, užsienyje yra birios formos nematocidai kurie įterpiami į dirvą. Nematodų kiekį dirvoje  mažina nematocidiniai augalai tokie kaip serentis  ar kt. jų pasodinus šalia.

Jie tai ne nematodos tai jums labai pasisekė. BET KURIUO ATVEJU AVIETES PURŠKITE NUO KITŲ KENKĖJŲ (avietinukai ir t.t.) INSEKTICIDAIS (Decis ar  Karate  ar Actara ar kt. leistinais insekticidais. Purškimo laikas 1-2 savaitės iki žydėjimo.

Stebėkite augalus.