«

»

2013.05
10

Džiūsta abrikoso lapai

Klausia Darius: Abrikosas šiais metais labai apdžiūvęs ir lapai labai smulkūs susisukę. Vaisių yra bet labai nedaug. Veda daugiau kas antrus metus. Ar dar pavyktų jį išgelbėti ir ką patartumėte daryti. Jis kaip ir normaliai auga, tik rausvi jo lapai viršuje ar nėra kokios ligos pradžia?

Klausia Darius: pernai sidabrinės eglutės užaugo trys virsunės. Viena iš jų sukasi į šona, kita bando tiestis i viršų, o trečia taip pat nori stiebtis i viršų. Tai ar reikėtų tą tiesesnę palikti ir kitas dvi ar tik vieną iš jų nukirpti?

Atsako dėst. D.Klimavičius: 

Abrikosai,  ypač introdukuotos jų veislės jautrūs šaltoms žiemoms, praeita žiema Lietuvoje buvo ne ypatingai šalta tačiau ryškūs temperatūrų svyravimai pakenkė daugeliui kaulavaisių tarp jų ne tik abrikosasms bet ir persikams, vyšnioms, trešnėms ir slyvoms. Jūsų abrikosas, atskiros jo šakos ir mežesnės šakelės tap pat  pašalo, apie šalčio pažeidimus byloja pageldusi, rustelėjusi perskeltos šakelės medienos spalva, atskiros sausos apdžiūvę šakos, nors pažeistose šakose dar yra keletas silpnų lapų bet jie vysta, sukasi , byra užuomazgos – augalas pažeistų šakų nemaitina, tokias šakeles reikėtų iškirpti, stambesnes iki pašalimo vietos išpjauti. Papildomai augalą galite patręšti trąšomis su mikroelementais purškiant pro lapus, trąšų įsigyti galima ir jų ruošimo normas sužinosite parduotuvėse prekiaujančiose  šiomis priemonėmis, kad ir žalios stotelės parduotuvėse. Augalą sustiprinsite, skatinsite augimą mažinsite grybinių ligų plitimą  nupurškę 0,5 proc. koncentracijos karbamido tirpalu (10 litrų vandens  50 g karbamido trąšų).  Vienam augalui reikia išpurkšti apie 2 litrus tirpalo. Žiemos pažeistus silpnus augalus gali pažeisti ir amarai kiti kenkėjai todėl stebėkite jaunus ūglius, lapus. Esant pažeidimui purškite insekticidu deciu ar kitais leistinais individualioje veiukloje preparatais. Jų normos nurodytos ant fasuočių.
Jūs auginate labai dekoratyvią baltają eglę tačiau dėl įvairių priežaščių galėjo būti pažeista jos viršūnė (išlauūta vėjo, sniego ir t.t. todėl pradėjo augti kelios viršūnės ir tarpusavyje konkuruoti, Šiuo atveju turite apsispręsti kurią viršūnę palikti augti, tai padaryti nėra sunku palikite pačią tiesiausią kitas iškrypusias iškirpkite, paliktosios viršūnės netrumpinkite nes vėl ji pradės šakotis.
Iš foto matosi, kad eglutė neturi gražiai išlaikytos formos, todėl šiuo metu galite ją paformuoti išlaikant stataus trikampio formą, trumpinti šonines ištysusias šakeles.
  1. RASA sako:

    Pavasari kriause (rudenine,sviestine -skiepas 20m) labai zydejo,uzmezge nedaug vaisiu,paaugo iki agrasto dydzio ir visi nukrito,ir taip kartojasi apie tris metus,anksciau mazai zydedavo ,bet derlius budavo vidutinis. Prasom patarti ka daryti,is anksto dekoju:)