«

»

2013.09
30

Džiūsta paprastojo kadagio šakelės

Klausimas: Kas atsitiko paprastąjam kadagiui, jei pradėjo džiūti atskiros šakos?

Atsako: Želdinių ir agrotechnologijų katedros lektorius Donatas Klimavičius.

Jūsų sodyboje augantys paprastieji kadagiai pažeisti šakelių džiūties, tai grybinės kilmės liga. Šia liga dažniausiai ir serga paprastieji kadagiai, tujos, kartais ir kiti spygliuočiai augalai. Plintant ligai iš pradžių ruduoja ant šakelių spygliai ant jų pastebimi maži taškeliai, parudavimas plinta, nudžiūsta atskiros šakelės, negydant atskiros storesnės šakos. Liga pasireiškia ir plinta nuo vasaros pradžios iki lapkričio mėnesio.

Apsauga. Šiuo metu:

Iškirpkite ar įšpjaukite pažeistas šakeles, jas sudeginkite, sugrėbkite ir surinkite (sunaikinkite) nukritusiais ligotas šakeles, liekanas pokrūmiuose, augalus ir pokrūmius nupurškite vienų iš šių individualiam naudojimui skirtų fungicidų: bordo mišiniu 1 proc. koncentracijos tirpalu (100g preparato 10l vandens) . Nuo gegužės mėnesio profilaktiškai purškite previkur 0,15 proc. koncentracijos tirpalu (15 ml 10 l vandens). Profesionaliam naudojimui grybinių ligų kontrolei skirti pereparatai signum, topas 0,05 proc. koncentracijos tirpalas (5 ml 10 l vandens) juo galima purkšti esant ne mažesniai kaip +10 laipsnių šilumos ir kt. juos naudoti galima vykdant profesionalę veiklą, turint tam leidimus.

Patarimas. Augalus ir ne tik kadagius nuolat stebėkite ir taikykite profilaktines apsaugos priemones, per vegetaciją reikia augalus prurkšti fungicidais profilaktiškai 3 kartus, šalinti ir naikinti atsiradusias išdžiūstančias, grybinės ligos pažeistas šakeles.