«

»

2018.03
05

Išvyka į LAMMC Agrocheminių tyrimų laboratoriją

2018-02-22 Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Aplinkos inžinerijos katedros dėstytoja Irena Tulabienė su Agroverslų technologijos pirmo kurso studentais lankėsi LAMMC Agrocheminių tyrimų laboratorijoje.

Studentus pasitiko LAMMC agrocheminių tyrimų laboratorijos direktorius prof. habil. dr. Gediminas Staugaitis, kuris trumpai pristatė įmonėje vykdomą veiklą, teikiamas paslaugas. Studentai buvo supažindinti su žemės informacinės sistemos internetiniame puslapyje patalpintomis dirvožemio duomenų bazėmis ir paaiškino kaip jomis reikia naudotis. Direktorius pateikė informaciją apie dirvožemio rūgštėjimo problemą, pateikė duomenis apie judraus fosforo ir kalio kiekių pokyčius dirvožemyje.

Analitinio skyriaus darbuotojai supažindino studentus su dirvožemio ėminių keliu nuo malūno iki laboratorijos ir joje atliekamais tyrimais.

Didžiausį susidomėjimą sukėlė archyve pateiktos dirvožemio rūgštumo ir vienodai tręšiamų laukų kartogramos iš dirvožemio atliktų tyrimų pirmame ture ir paskutinių tyrimų metu sudarytais rūgštumo žemėlapiais bei tręšimo planais. Kiekvienas studentas galėjo pamatyti savo ūkio tyrimų rezultatus.

Apsilankius laboratorijoje studentai susirūpino, kad norint gauti derą derlių būtina atlikti agrocheminius tyrimus, kad trąšos būtų naudojamos tikslingai, o ne tai ką siūlo įmonių vadybininkai.