«

»

2016.05
02

Kauno kolegijos ZD katedros dėstytojai stažavosi Lenkijos, Vokietijos ir Olandijos įmonėse ir universitetuose

Balandžio 20-27 dienomis Kauno kolegijos ZD katedros dėstytojai Donatas Klimavičius, Daiva Klimavičienė ir Dana Žemaitaitienė komandiruotės metu stažavosi Lenkijos Poznanės gyvybės mokslų universitete, Vokietijos Gottingeno Georg – August universitete, Nyderlanduose Bayer Crop Sciense kompanijoje ir Keukenhofo gėlių parodoje.

Lankantis Lenkijos Poznanės gyvybės mokslų universitete susipažinome su čia vykdomomis studijų programomis, praktinio mokymo specifika ir laboratorijomis, jose atliekamais tyrimais. Verta pastebėti, kad panašius tyrimus šiuo metu atlieka ir ZD katedros studentai, mūsų laboratorija šiuo metu turi pakankamai konkurencingą įrangą tyrimams vykdyti.

 

Poznanės universitete šiuo metu studijuoja apie 12000 studentų, čia dirba apie 1600 darbuotojų, kur apie 600 aptarnaujantis studijas personalas. Universitetas turi 15000 ha žemės plotą iš jų 10000 ha miško ir 5000 ha žemės ūkio naudmenų. Jame veikia 11 bandymų stočių kurios nuo universiteto nutolusios iki 200 km atstumu. Kas metai iš ES fondų universiteto  mokslinei veiklai yra skiriama 15 mln. Eurų. Universitete veikia 8 fakultetai, savo turiniu ir studijomis panašios kaip ir Kauno kolegijoje. Bakalauro studijos trunka 3-3,5 metus.

Vokietijos  Gottingeno Georg – August universitete lankėmės praktinio mokymo bazėje kuri įsikūrus buvusiame vienuolyno dvare. Čia susipažinome su praktiniams studentų mokymas reikalingomis priemonėmis, technikos asortimentu, buvo aptartos  pasėlių auginimo ir priežiūros technologijos.

Nyderlanduose Bayer Crop Sciense kompanijoje susipažinome su šiltnamiuose taikomomis gėlių ir daržovių auginimo technologijomis, kompanijos atstovai pateikė visą naujausią informaciją apie čia vykdomus agurkų, paprikų ir  pomidorų  technologinius tyrimus.

Keukenhofo gėlių parodoje susipažinome su gėlių asortimentu ir jų veislėmis. Parodų centras užima virš 4 ha plotą, jo priežiūrą vykdo virš 50 darbuotojų, gėlynuose pasodinta virš 5 mln. skirtingų grupių ir veislių tulpių, narcizų, hiacintų, margučių, žydrių ir kt. gėlių rūšių svogūnėlių.

Kolegijos dėstytojai visos komandiruotės metu atliko virš 2000 foto nuotraukų, buvo nufotografuota virš 200 skirtingų tulpių, narcizų ir kt. augalų rūšių ir veislių. Visas surinkta medžiaga bus naudojama studentų mokymui.

 

 

 

Donatas Klimavičius

 

Kauno kolegijos TKF ZD katedros lektorius