«

»

2016.04
04

Kokius orus Kauno kolegijai dovanojo kovas

Kauno kolegijos TKF želdinių ir agrotechnologijų katedros meteorologinės stoties duomenimis kovo mėnesio vidutinė paros temperatūra buvo +4,3ºC šilumos. Vertinant temperatūrų pokyčius dienomis šalčiausios dienos, kuomet oro aplinkos temperatūra nukrisdavo iki – 7 ºC šalčio per mėnesį buvo tik 3, ir tik  rytais nuo 630 iki 7 30 val.

Temperatūrų pokyčiai (ºC) dienomis kovo 1-31 dienomis

Karščiu, nors ir ne tropiniu,  pasižymėjo mėnesio pabaiga, jau nuo 26 dienos aplinkos oro temperatūra svyravo tarp +11 ir +16 ºC šilumos dienomis, o tamsiu paros metu įsivyravo pliusinė +3 ºC šilumos.

Mėnesio pirmoje  pusėje temperatūros pokyčiai buvo šiek tiek  ryškesni, meteorologinės stoties duomenimis vidutinė šio laikotarpio oro aplinkos temperatūra rodė daugiau šilumos nei šalčio, o mėnesio paskutinėmis dienomis orai tapo ypač šilti.

Vidutinė mėnesio temperatūra Kauno kolegijos aplinkoje 2015  – 2016 m

 

Kritulių kiekis mm kovo mėnesio 1-31 dienomis

 

Jei vasario mėnuo buvo dosnus krituliais tai kovo mėnesį jų kiekis bundantiems augalams buvo ženkliai mažesnis. Vidutiniškai per mėnesį iškrito 36 mm kritulių. Net 16 dienų buvo be lietaus, jo stygius pasireiškė mėnesio antroje pusėje, kuomet net 6 dienas iš eilės nelijo, tiesa mėnesio paskutinėmis dienomis lietus palaistė bundančius augalus.

Kiti faktai apie orus kovo mėnesį:

  1. 1931 m Laukuva. Sniego dangos storis kovo mėnesį buvo 94 cm
  2. 1964 m. Varėna. Žemiausia temperatūra -37,5 ºC šalčio
  3. 1968 m. Kybartai. Aukščiausia temperatūra +21.8 ºC karščio

Visą informaciją sužinosite apsilankę ZD katedros praktinio mokymo ir bandymų laboratorijos praktinio mokymo ir bandymų laboratorijos stotyje.

 

ZD katedros vedėjo pareigas einantis lektorius    Donatas Klimavičius