«

»

2019.10
01

Mokomasis vizitas į Tartu pagal projekto „Healing greenery“ programą

Šių metų rugsėjo 22-25 dienomis Kauno kolegijos Medicinos ir Technologijų fakultetų studentai ir dėstytojai, įgyvendinant NordPlus projekto „Healing greenery“ programą, vyko mokomojo vizito į Tartu (Estija).

Socialinio darbo ir agroverslų technologijų studijų programų studentai atliko integruotas užduotis susijusias su socialinių paslaugų bendruomenei kūrimu, pritaikant sveikatinančios aplinkos (miesto žemdirbystės) kūrimo koncepciją.

Projekto dalyviai aplankė unikalius bendruomenės sodus Tartu mieste, kur ekologinės produkcijos išsiauginti nedideliuose 1 aro žemės sklypuose gali kiekvienas miesto gyventojas su sąlyga, kad nebus naudojamos cheminės trąšos ar kitos aplinką teršiančios medžiagos. Žemės įdirbimo darbai vyksta bendrystės ir bendradarbiavimo pagrindu.

Tartu miesto bendruomenės atstovė Jaana Ahlberg papasakojo apie bendruomenės sodų atsiradimo istoriją ir vietos gyventojų pastangas, išsaugant bei puoselėjant ekologinę miesto žemdirbystę. Estijos Gyvybės mokslų universiteto studentai aprodė jų pačių įrengtą lauko klasę, išaugintą derlių, pasidalino patirtimi ir įžvalgomis kuriant sveikesnę ir socialiai atsakingą aplinką.

Vizito metu socialinio darbo ir agroverslų technologijų studijų programų studentai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose ir diskusijose apie augalų ir tinkamų auginimo sąlygų parinkimą, socialinių grupių įsitraukimą, žmonių užimtumą ir pridėtinę vertę, puoselėjant miesto žemdirbystės idėją.

Trys Kauno kolegijos studentų komandos, sukauptas naujas žinias pritaikys, kuriant sveikatinančios aplinkos vizualizaciją ir socialinių paslaugų paketą, integruojant miesto žemdirbystės idėją. Sukurti projekto produktai bus pristatyti Kauno kolegijos akademinei bendruomenei ir tarptautinio projekto „Healing greenery“ partneriams.