«

»

2015.11
23

Seminaras LSMU Veterinarijos akademijoje

Seminaras  tema

Mėsinių galvijų veislininkystė Prancūzijoje. Sėklinimas – ekonominio naudingumo veiksnys mėsinėje galvijininkystėje

vyko LSMU Veterinarijos akademijoje lapkričio 19 dieną.

Seminare nagrinėta:

  • mėsinių galvijų veislinė vertė ir jų kuriama pridėtinė vertė ūkiuose;
  • mėsinių bulių genominio vertinimo perspektyvos;
  • mėsinių galvijų sėklinimas, kaip ekonominio naudingumo veiksnys mėsinėje galvijininkystėje.

Prancūzijos Limuzinų veislininkystės programos vykdytojas Pierre Roy pateikė tyrimų medžiagą surinktą per  dešimt metų, tiriant mėsinių galvijų Limuzinų veislę Prancūzijoje.

Didžiausias dėmesys skiriamas išrinkti puikius bulius, kurie paskleis geras mėsines savybes didelei grupei gyvulių, nes taikomas sėklinimas, kaip efektyvi biotechnologija. Naudojant gyvulių sėklinimą, reikia žinoti viską apie bulių ir išanalizuoti jo veislinį indeksą, tai leis gauti geriausią genetinį efektą ir ekonominė nauda  kasmet didės.

Lietuvoje labai domimasi mėsine galvijininkyste, nes dauguma ūkininkų perorientuoja savo pienines bandas į mėsines. Žinoma, tai lemia ir vyriausybės parama plečiant mėsinę galvijininkystę. Labiausiai šalyje paplitę Limuzinų, Šarole ir Aubrakų mėsinių galvijų veislės.

Apie mėsinių galvijų auginimo technologijas Lietuvoje pasakojo LMGAGA direktorius A. Pečiulaitis ir UAB „Litgenas“  vadovas G. Kascėnas.

 

Seminare  dalyvavo Kauno kolegijos dėstytoja lektorė Jolanta Margelienė. Seminaro medžiaga bus integruota paskaitose Agroverslų technologijų ir Darnaus ūkininkavimo programų studentams.

 

Lektorė Jolanta Margelienė