«

»

2015.09
18

Šiandienos aktualijos daržininkystės sektoriuje

Lietuvos daržovių augintojų asociacija rugsėjo 15 dieną LAMMC filialo Sodininkystės ir daržininkystės institute organizavo seminarą „Situacija bulvių ir daržovių rinkoje“.
Seminare dalyvavo Kauno kolegijos Želdinių ir agrotechnologijų katedros dėstytojai ir studentai, šalies daržovių augintojai ir mokslininkai.

Asociacijos vadovė Zofija Cironkienė supažindino su daržovių rinkos pokyčiais Europos Sąjungoje, Lietuvoje ir kitose šalyse. Buvo akcentuojama, kad Italija jau rugpjūčio mėnesį ieškojo Lietuviškos produkcijos, daržovių produkcijos stoka jaučiama ir kitose šalyse. Izraelis atšaukė muitų tarifus daržovėms, todėl mūsų daržovių augintojams atsivėrė puikios galimybės eksportui.

Buvo akcentuojama, kad visose šalyse jaučiamas embargo ir sausros poveikis kuris  šalių daržininkus ir skatinti keisti daržovių auginimo technologijas bei ieškoti naujų rinkų.
Zofija Cironkienė pažymėjo, kad Europoje labai trūksta šiltnaminių daržovių.

Vertinant produkcijos supirkimo kainas buvo atkreiptas dėmesys į jų pokyčius. Planuojant daržovių auginimą, saugojimą verta žinoti, kad aukščiausios supirkimo kainos jau eilė metų yra: kopūstų gegužės – birželio mėnesiais, burokėlių birželio mėnesį. Verta žinoti, kad šiuo laikotarpių yra realizuojami ir didžiausi jų kiekiai. Išvada viena – reikalingos modernios daržovių laikymo saugyklos.

Daržininkystės technologijų sektoriaus vedėjas Vytautas Zalatorius ir Ona Bundinienė supažindino su vykdomais bandymais ir jų rezultatais.


Mokslininkė pristatė ir analizavo intensyvios žemdirbystės problemas ir jų sprendimo būdus auginant daržo augalus. Buvo analizuojamos dirvožemio apsaugojimo nuo nepalankių veiksnių galimybės, organinių ir mineralinių trąšų poveikius ne tik dirvožemiui bet ir produkcijai.
Naujas organines, granuliuotas, paukščių mėšlo trąšas ir jų ekonominę vertą pristatė UAB „Bio Green“  direktorius Romualdas Ševelinskas.

Katedros vedėjas: D.Klimavičius