«

»

2018.06
29

Studentai lankėsi UAB “Josvainių gėlės”

ZD – 6 grupės studentai 2018 metų birželio 22 dieną profesinės praktikos metu vyko į Kėdainiuose įsikūrusį gėlininkystės ūkį UAB ,,Josvainių gėlės”.
Tai šeimos verslas, kuris prasidėjo visiškai netikėtai, iš pradžių gėlių buvo auginamos šiaip kaip hobis. Dabar verslas sėkmingai klesti jau 15 metų. Ūkyje dirba 35 žmonės. Gėlininkystės ūkio savininkė supažindino su jų atliekama veikla – vienmečių ir daugiamečių gėlių dauginimas ir auginimas, sumedėjusių augalų auginimas, augalų pardavimas, konsultavimas, projektavimas, apželdinimas. Dalyvauja viešuosiuose projektuose. Ūkis paramų neima, viskas vykdoma iš savo lėšų. Ūkio teritorija užima 1 ha. Čia įkurti keturi šiltnamiai, kuriuose 6 kartus per metus sodinamos gėlės. Prie stelažų yra įrengtos automatinės laistymo sistemos iš viršaus ir apačios. Iš viršaus laistymas yra kapiliarinis, atvedamas plonomis žarnomis iki kiekvieno vazono. Laistymas iš apačios yra toks, kai vanduo automatiškai atvedamos po stelažais įrengtais vamzdžiais į pačius stelažus, kuriuose stovi vazonai. Vanduo pastovi 15 minučių, kad gėlės prisigertų, ir tada vėl nuleidžiamas atgal į baseinus-rezervuarus, kurių talpa yra po 6 tonas. Dalis darbų ūkyje atliekama automatizuotai, naudojant specialius įrengimus pilant žemes į vazonėlius, sėjant sėklas specialia sėjimo mašina. Per keturias sekundes pasėjama 260 indelių augalų sėklų. Durpės į vazonėlius supilamos taip pat įrenginio pagalba.
Didžiausią dalį auginamų augalų užima vienmetės gėlės: begonijos, gubojos, serenčiai, sprigės, šalavijai, lobelijos ir daug kitų populiarių gėlių. Sortimente augina ir prieskoninius augalus: mairūnus, rozmarinus, bazilikus, mėtas, kurie būna komponuojami ir į kompozicijas su gėlėmis. Teritorijoje yra įkurtas medelynas, kuriame prekiaujama vienmetėmis ir daugiametėmis gėlėmis ir sumedėjusiais augalais. Iš daugiamečių gėlių paskutiniu metu daugiau augina viksvinius žolinius augalus, kurie šiuo metu madingi Lietuvoje. Vienmetės gėlės auginamos keturiuose dideliuose šiltnamiuose. Ketvirtasis šiltnamis yra neseniai pastatytas, dar neturi reikalingos įrangos. Kituose trijuose šiltnamiuose yra sustatyti stumdami stelažai.  Per sezoną ant vieno stelažo yra paruošiama ir užauginami 5 – 6 gėlių derliai, tai yra, užauginamos gėlės, jos parduodamos ir vėl auginami nauji sodinukai.
Šis gėlių ūkis dirba ištisus metus. Gėlės pradedamos sėti gruodžio sausio mėnesį, o gėlių auginimas baigiasi lapkričio mėnesį. Gruodžio mėnesį yra eglučių pardavimo metas. Ūkyje yra auginamos sidabrinės eglutės.
Aplankymas Josvainių gėlių ūkyje studentams suteikė galimybę ne tik susipažinti su šio ūkio veikla, bet ir patirti praktinės veiklos. Susipažinti su auginamų vienmečių ir daugiamečių gėlių sortimentu, naujomis madomis.