«

»

2019.03
25

Svečiuose pas dr. Algirdą Amšiejų

Ūkininkavimo pradmenų kursų dalyvių pageidavimu lankėmės pas sodininką – bitininką dr. Algirdą Amšiejų. Prie ūkininkų grupės prisijungė ir Agroverslų technologijų studijų programos ištęstinių studijų ATI-5 grupės studentai. Kaip pats Algirdas sako, didelę savo gyvenimo dalį paskyrė sodininkystei ir bitininkystei. Jo nuomone labai svarbu žinoti, kokią naudą duoda bičių produktai, kokį malonumą suteikia bičių šeimos dūzgesys, pačių pasodinti žydintys ir derantys sodai.

Algirdas Amšiejus kiekvieną atvykusį į ūkį visada sutinka su šypsena ir pilnu bagažu žinių. Iš pradžių pristatė pardavimų aikštelėje esančius augalus, apibūdino jų privalumus, paminėjo svarbesnius augalų priežiūros darbus. Vėliau apžiūrėjome saugyklas, kuriose žiemą laikomi augalai, bityną, šilauogių plantaciją, vaišinomės spanguolyne augančiomis uogomis. Algirdas pakvietė užeiti į namuose įrengtą bitininkystės muziejų, kur aiškino apie bičių produktų svarbą, vaišino ypatingo skonio medumi.

Esame be galo dėkingi Algirdui Amšiejui už nuoširdų priėmimą, nes pasibaigus priėmimui, kai kurie klausytojai pasiliko individualioms konsultacijoms.

Praktinio mokymo koordinatorė Irena Tulabienė, dr. Dovilė Levickienė