«

»

2019.02
13

Tarptautinis studentų profesinio meistriškumo konkursas „Agrotechnologas 2019“

Kauno kolegijos Technologijų fakulteto Aplinkos inžinerijos katedra kartu su Varšuvos gyvybės mokslų universitetu (Lenkija) jau trečius metus iš eilės organizuoja tarptautinį studentų profesinio meistriškumo konkursą „Agrotechnologas 2019“. Šiuo konkursu siekiama skatinti studentų domėjimąsi žemės ūkio ir gyvulininkystės technologijomis, aplinkosauga, biodinamine žemdirbyste, plėtoti profesinius jų gebėjimus tvarios žemdirbystės, ekologinio ūkininkavimo ir panašiose srityse, bendradarbiaujant su Lietuvos ir užsienio aukštosiomis mokyklomis bei žemės ūkio įmonėmis.

Konkursas vyks dviem etapais. Pirmajame etape, kovo 25 d., konkurso dalyviai nuotoliniu būdu laikys testą, kurį sudaro 40 klausimų. Testo užduotys susijusios su agroekologija, biodinaminiu ūkininkavimu, žemės ūkio ir gyvulininkystės technologijomis, augalų mitybos ir apsaugos bei aplinkosaugos klausimais.

Geriausiai pirmajame etape pasirodžiusios komandos bus kviečiamos gegužės 24 d. dalyvauti antrajame konkurso etape. Konkurso dalyviai turės atlikti 4 praktines užduotis Kauno kolegijos žemės ūkio produktų kokybės nustatymo bei praktinio mokymo ir bandymų laboratorijose bei 4 užduotis realiame ūkininko ūkyje.

Kauno kolegijos Aplinkos inžinerijos katedros vedėja Ina Živatkauskienė pabrėžia, kad studentus labiausiai džiugina galimybė šio konkurso metu įgytas teorines žinias patikrinti ir pritaikyti praktiškai. „Užduotys kasmet įgyvendinamos vis kituose ūkiuose – taip Lietuvos ir užsienio studentai turi galimybę susipažinti ir pamatyti skirtingą ūkininkavimo kultūrą, taikomas technologijas, pažinti iniciatyvius ir daug žinių sukaupusius Lietuvos ūkininkus. Taip pat pristatoma Kauno kolegijos praktinio mokymo bazė – studentai turi galimybę atlikti užduotis, kurių studijų procese neturėtų galimybės išbandyti“, – skirtingas praktinių užduočių aplinkas įvardija I. Živatkauskienė.

Konkurso dalyviams bus išduodami pažymėjimai, geriausieji apdovanoti prizais, tačiau svarbiausias laimėjimas – įgyta patirtis ir žinios. „Kartu praleistas laikas, įgytos žinios studentus žavi ir pasibaigus konkursui. Dažnai išgirstame, kad tokių profesinio meistriškumo renginių/konkursų galėtų būti daugiau“, – teigiamus įspūdžius atpasakoja I. Živatkauskienė.

Studentai kviečiami aktyviai registruotis internete iki 2019 m. kovo 15 d. Komandą turi sudaryti 4 asmenys.

Dėl detalesnės informacijos galima kreiptis į Aplinkos inžinerijos katedros vedėją Iną Živatkauskienę el. paštu ina.zivatkauskiene@go.kauko.lt

Konkurso „Agrotechnologas 2019“ nuostatai