«

»

2013.04
05

Vyšnia ‘Turgenevka’

Klausimas: Norėčiau paklausti ar sodinant
 užtektų ją vieną sodinti ar reikia kad būtų dvi tos pačios t.y abi ‘Turgenevkos’ ? auga prieš 4 metus pasodinta ‘Groniasta’ ar jos užtektų vaisių užsimezgimui, ar būtinai reikia, kad būtų 2 ‘Turgenevkos’ ?

Atsako Kauno kolegijos lekt. Donatas Klimavičius.

Veislė “Turgenevka” yra iš dalies savidulkė, dera ir auganti viena,  tačiau gausiau derės tuomet kai šalia, kad ir pas kaimyną sode, augs panašiu laiku žydinčiomis vyšnių veislėmis. Šalia gali augti ne tik ši veislė, bet ir kitos vyšnių veislės, kad ir “Liubskaja” ar kita anksti žydinti. Jūsų pasirinkta  veislė dera kas metai, ji derlinga, uogos didelės, sunoksta liepos viduryje, svarbu, kad ji pakankamai atspari grybinėms ligoms. Nokstančias uogas gali aplankyti saldžiamėgės širšės ne iš kotelio pradeda tekėti saldžios sultys. Jūsų pasirinkimas labai geras, vyšnios nederės  išskyrus tuos metus kai pašąla žiediniai pumpurai. Derliaus sulauksite jau 2-3 sode augimo metais.

  1. D.Klimavičius sako:

    Vyšnių atskirų veislių aukštis priklauso nuo poskiepio. be to kiekvienai veislei būdingas silpnesnis ar stipresnis augumas, kuris yra įtakojamas ir kitų veiksnių(dirvožęmio ir t.t.).
    pagal veislės požymius yra išskiriami trys augumai : silpnas, vidutinis, stiprus. Stipraus augumo vyšnių veislė Vietinė rūgščioji nuo seno auginama sodybose užauga skirtingose sąlygose apie 5-6 m kartais ir aukštesnė , silpno augumo Žagarvyšnė apie 3-4 metrus, vadinasi jei poskiepis Vietinės rūgščiosios pasirinkite tarpinį variantą.

  2. rimanta sako:

    Sveiki. Gal galėtumėte pasakyti, kokio aukščio yra Turgenevkos medis. Visur rašoma, kad vidutinio augumo. O tai reiškia kiek? – 3? 4? 5? metrus. Ačiū.